Warto pamiętać o srebrze

0

Potencjał inwestycyjny srebra to temat, który często pojawia się w analizach. Również na portalu rynekzlota24.pl wielokrotnie pisaliśmy o drzemiących w srebrze możliwościach inwestycyjnych. Teraz kiedy dwa najpopularniejsze metale są na fali, tym bardziej warto pamiętać o srebrze.

 

Obecne podstawy wzrostu dla srebra i złota są podobne. Niemniej wielu ekspertów podkreśla, że możliwe skoki procentowe cen srebra mogą być znacznie wyższe. Rekordy cenowe dla złota, które ten kruszec osiągał w latach 80 ubiegłego stulecia oscylowały w granicach 850 dolarów. Jeśli weźmiemy obecną cenę złota na poziomie bliskim 1800 USD za uncję to łatwo wyliczyć, że rekord sprzed 30 lat został zdublowany.

W przypadku srebra rekordowe notowanie z 1979 roku to ok 32 dolarów, a z 2012 48 dolarów za uncję. Zatem srebro ma jeszcze spory potencjał wzrostu. Na serwisie wealtwire.com pojawiła się analiza, według której srebro osiągnie 50 dolarów za uncję w najbliższych miesiącach, a następnie może sobie otworzyć drogę nawet do 100 dolarów za uncję, co procentowo może dać inwestorom naprawdę pokaźne zyski.

[sam id=”9″ codes=”true”]
Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.