Włoski gang schwytany. Skupowali złoto o wartości 160 milionów euro

0

118 osób usłyszało zarzuty oszustw finansowych i prania brudnych pieniędzy. Włoska Gwardia Finansowa skonfiskowała majątek, który skupowały tamtejsze punkty skupu złota. To jedna z największych akcji policji skarbowej.


We Włoszech masowo powstawały punkty skupu złota i to właśnie w nie były wymierzone działania policji skarbowej i karabinierów. W sumie policjanci przeprowadzili 259 rewizji, które objęły 11 regionów we Włoszech. W miejscach, w których handlowano złotem, niejednokrotnie dochodziło do nielegalnych transakcji, a punkty te – według ustaleń policji – były niekiedy pralniami brudnych pieniędzy.

Punkty te prowadziły również handel kradzioną biżuterią, choć to skup majątku od osób dotkniętych kryzysem gospodarczym stanowił główną oś działań przestępczych.

Nielegalną działalnością we Włoszech kierowała grupa, której siedziba mieści się w Szwajcarii, podejrzana o paserstwo i oszustwa podatkowe. Organizacja ta – zdaniem śledczych – sprzedała i kupiła 4,5 tony złota i 11 ton srebra, a transakcje odbywały się przy użyciu gotówki.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.