Wypłacą dywidendy w złocie

0

Jedna z amerykańskich firm wpadła na niecodzienny pomysł. Producent złota Gold Resource Corporation postanowił wypłacać dywidendę swoim udziałowcom w postaci fizycznego złota. Być może jest to początek nowego trendu na amerykańskim rynku.

 

Program dywidend wypłacanych w złocie opracowała Gold Bullion International. System jest dość prosty i sprowadza się do tego, że dywidenda jest przydzielana udziałowcom gotówkowo, lecz każdy ma możliwość przeliczenia jej części lub całości na fizyczne złoto. W ten sposób w momencie wypłacania dywidendy udziałowcy sami mogą zdecydować czy jest to dla nich forma opłacalna.

Gold Resource Corporation od pewnego czasu planowała wprowadzenie takiego systemu, głównie ze względu na swój profil działalności, jak również z powodu ogólnego wzrostu zapotrzebowania na żółty kruszec.

Trudno powiedzieć, czy w Polsce takie rozwiązanie byłoby możliwe, ale z pewnością warto przyglądać się czy „złote dywidendy” przyjmą się w USA i innych krajach.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.