Wzrost złota zależny od dodruku pieniędzy

0

Jak twierdzi Peter Schiff, prezes Euro Pacific Capital, cena złota obecnie dołuje, jednak jest duża szansa na odbicie w kolejnym miesiącu. I to z nawiązką.


Zdaniem Schiffa złoto może zdrożeć nawet do 5 tysięcy dolarów. Ostateczna cena będzie jednak ściśle związana z decyzjami dotyczącymi dodruku pieniędzy. Te decyzje jednak jeszcze nie zapadły – podaje MoneyNews.

Jak wynika z analiz, ostra polityka pieniężna wpływa na drastycznie rosnące ceny złota. USA się zadłużają, a zabezpieczeniem na cięższe czasy podczas osłabienia gospodarczego pozostają między innymi inwestycje alternatywne.

Peter Schiff dodaje, że polityka pieniężna, polegająca między innymi na dodruku pieniądza, wpłynie w końcu na sztucznie zaniżone stopy procentowe, a ceny złota poszybują w górę.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.