Zaginął statek ze złotem

0

Na Morzu Ochockim trwa akcja ratownicza rosyjskiego statku, jego 11 osobowej załogi i ładunku złota, który przewoził. Jednostka wyemitowała sygnał alarmowy, ale na miejscu z którego został wysłany ekipa ratunkowa nie znalazła ani załogi ani statku.

Zdaniem rosyjskich służb statek mógł znaleźć się w strefie bez łączności ze względu na szalejący na Morzu Ochockim sztorm. Statek „Amurskaja” płynął do portu w Ochocku. Na pokładzie znajdowała się 11 osobowa załoga i ładunek 700 ton rudy złota.

Mimo że rozmiar ładunku jest dość imponujący to należy pamiętać, że dziś wydobycie złota zaczyna się już w sytuacji, kiedy można pozyskać gram złota z tony rudy. Kiedyś kopalnie zamykano jako nierentowne już przy 5-6 gramach pozyskiwanych z tony rudy.

W przypadku kruszcu przewożonego na zaginionym statku złoto zawarte w rudzie ma być warte, według rosyjskiej prasy, ok 200 milionów dolarów.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.