Zakaz sprzedaży złotych monet w Indiach?

1

Bank centralny Indii rozważa wprowadzenie zakazu handlu złotymi monetami przez tamtejsze banki. W ten sposób władze chcą ograniczyć import złota do kraju.

 

Swobodna sprzedaż złotych monet przez indyjskie banki w połączeniu z dużym popytem na złoto inwestycyjne powoduje, że import żółtego kruszcu do Indii utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie, a ceny w rupiach biją kolejne rekordy.

Sprzedaż złotych monet przez banki miała być rozwiązaniem tymczasowym a banki stosują je permanentnie od 2008 roku. Tylko w ubiegłym roku sprzedaż monet bulionowych wzrosła o jedną trzecią.

Według danych World Gold Council w ubiegłym roku indyjski popyt na złoto wyniósł w sumie 933,4 tony. Z tego 366 ton pod postacią złotych monet lub sztabek. Indie miały 25 procentowy udział w rynku złota inwestycyjnego w monetach i sztabkach.

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

1 komentarz

  1. Pingback:  Złoto w Indiach RynekZlota24.pl

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.