Złota brama do Chin rośnie w Hongkongu

0

Wciąż rosnący azjatycki rynek złota domaga się powstania kolejnych światowych centrów obrotu królewskim kruszcem. Obok niekwestionowanych „złotych miast” takich jak Nowy Jork czy Londyn na znaczeniu zyskują Hongkong i Singapur. W pierwszym z tych miast powstaje właśnie gigantyczny skarbiec. Pomieści do 1000 ton złota.

 

W nowym skarbcu pomieści się ok. 22% złotych sztabek, które obecnie znajdujących się w Fort Knox. Właściciele inwestycji są przekonani, że rosnący chiński rynek wygeneruje wystarczającą ilość klientów dla przedsięwzięcia. Skarbiec będzie ulokowany na parterze budynku w obrębie lotniska. Pomieści do 1000 ton złota.

Hongkong nazywany jest „złotą bramą” do Chin. Złoty indeks w tym mieście osiągnął ostatnio cenę 1605,93 dol. za uncję. To znacznie więcej niż w tym samym czasie notowała choćby giełda londyńska. Również fundusz ETF, które na zachodzie wycofują się ze złota, w Hongkongu przechowują rekordową ilość złota.

Hongkongowi i Singapurowi wciąż daleko do Londynu i Nowego Jorku. Podobnie jak zasoby złota takich krajów jak Niemcy czy USA są nieporównywalnie większe niż gdziekolwiek indziej. Niemniej tempo przyrostu złota w azjatyckich skarbcach i zasobach banków centralnych jest imponujące.

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.