Złote zyski na lokacie?

0

Dzisiejszy Puls Biznesu publikuje artykuł na temat firmy Amber Gold, która przebojem podbija serca klientów ofertą wysoko oprocentowanych lokat. Amber Gold swoją ofertę opiera na wzrostach cen złota.

 

Puls Biznesu koncentruje się na wątku związanym z gwarantowaniem lokat. Kolejni specjaliści wypowiadający się dla gazety twierdzą, że gwarantowanie wysokiego oprocentowania w oparciu o aktywa charakteryzujące się zmienną ceną jest dość wątpliwe. Warto również dodać, że ok. dwa lata temu Amber Gold została wpisana przez Komisję Nadzoru Finansowego na listę ostrzeżeń publicznych.

Gazeta zadaje też pytanie z czego mają być wypłacane zyski jeśli kurs złota spadnie? Według informacji jakie pojawiają się w artykule pracownicy spółki przekazują klientom, że w takiej sytuacji różnicę wypłaca spółka z wcześniej wypracowanych zysków. Jednak AG nie ujawnia swoich wyników finansowych.

W takiej sytuacji ujawniają się jeszcze mocniej zalety inwestowania w fizyczne złoto. Jak w każdej inwestycji wiąże się ona z ryzykiem, ale fizyczne złoto pozwala nie martwić się w tak dużym stopniu wahaniami kursów. Co więcej jeśli traktujemy posiadanie złota jak zabezpieczenie to właściwie nie ryzykujemy. W końcu gram złota zawsze będzie wart gram złota.

Zobacz w Mysaver TV

Pełna treść publikacji PB

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.