Złoto a banki hiszpańskie

0

Po decyzji o wsparciu banków hiszpańskich kwotą ok. 100 miliardów euro złoto zanotowało dziś spadek cen. Powstaje jednak pytanie na jak długo wystarczy kolejna akcja pożyczkowa?

 

W oczekiwaniu na decyzję czy europejscy podatnicy zapłacą za kolną akcję ratowania banków giełdy i rynki metali szlachetnych pozostawały w pewnym zawieszeniu. Po ogłoszeniu, że banki hiszpańskie zadłużone w niemieckich i francuskich otrzymają ok. 100 miliardów euro pomocy złoto zanotowało lekki spadek. Na korektę miała też wpływ stosunkowo silna pozycja dolara.

Mimo początkowo pozytywnej reakcji giełd i teoretycznemu osłabieniu rynków metali szlachetnych, powracają pytania o to czy kolejna podobna akcja pożyczkowa ma szansę powodzenia? Ratowanie banków, które mają kłopoty choćby przez finansowanie bańki na rynku nieruchomości jak to miało miejsce w Hiszpanii. De facto decydenci w Europie odsuwają tylko problem i uciekają od koniecznych decyzji, które zatrzymają spiralę zadłużania. Jednak strach przed odważnymi krokami wciąż powoduje, że rynki złota czy srebra będą spełniały rolę bezpiecznych przystani.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.