Złoto Mennicy Wrocławskiej w kolejnym banku

0

Z początkiem lutego Mennica Wrocławska rozpoczęła współpracę z Bankiem Spółdzielczym w Rymanowie. W ofercie Banku pojawiło się złoto inwestycyjne w formie sztabek o różnych gramaturach. Jest to już kolejna, stała umowa o współpracy, którą Mennica Wrocławska zawiera z bankami w celu sprzedaży złota inwestycyjnego.

 

Siedziba Mennicy Wrocławskiej w Warszawie

Już od 6 lutego w 21 oddziałach Banku Spółdzielczego w Rymanowie można nabyć złoto inwestycyjne renomowanych instytucji, takich jak Heraeus czy Umicore. Klienci mają bezpośredni dostęp do złota o najwyższej próbie 999,9 w gramaturach: 1 g, 5 g, 10 g oraz 1 oz. Sprzedaż większych gramatur będzie realizowana na zamówienie.

Mennica Wrocławska, która będzie dostarczać złoto do Banku Spółdzielczego w Rymanowie dysponuje już doświadczeniem wyniesionym ze współpracy z Alior Bankiem.

Przypomnijmy, że Mennica Wrocławska należy do liderów polskiego rynku złota inwestycyjnego osiągając sprzedaż na poziomie ponad 0,5 t w 2011 roku. – W bieżącym 2012 roku planujemy sprzedać około dwóch ton złota czyli czterokrotnie więcej niż w roku poprzednim. Cel ten planujemy osiągnąć wprowadzając nowe produkty i usługi tj. m.in. najbezpieczniejszy dedykowany skarbiec złota dla naszych Klientów oraz dywersyfikując kanały sprzedaży m.in. poprzez kolejne umowy z instytucjami finansowymi” – mówi Rafał Wojda, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży w Mennicy Wrocławskiej.

– Szacujemy, iż rynek złota inwestycyjnego w Polsce w roku 2012 może urosnąć nawet o 30-40%, w zależności od sytuacji gospodarczej w eurolandzie oraz za oceanem – mówi Wojda.

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.