Złoto na ratunek Grecji

0

Jak podaje bankier.pl za agencją Bloomberg w Grecji trwają właśnie zaawansowane prace nad dużymi projektami wydobywczymi. Chodzi o cztery duże kopalnie złota, które mają dać temu pogrążonemu w kryzysie państwu, szansę na napędzenie gospodarki i nowe miejsca pracy.

Przedstawiciele jednej z kanadyjskich firm wydobywczych, ze zdumieniem odkryli, że w Grecji nie stosowano dotychczas praktycznie żadnych nowoczesnych technik wydobycia złota. Mimo że kraj kojarzony z serem feta i oliwkami, równie bogaty jest w złoża królewskiego kruszcu.

Glory Resources oraz kanadyjska Eldorado Gold Corp. planują w 2016 roku wypuścić na rynek złota 425 tysięcy uncji tego kruszcu pochodzących właśnie z greckich kopalni. To dwukrotnie więcej niż w ubiegłym roku wyprodukowano w Finlandii, która jest europejskim liderem w tej dziedzinie. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę, że Finlandia w światowych rankingach jest dopiero na 40 pozycji, to Greckie możliwości nie wyglądają już tak obiecująco.

Niemniej, w kraju pogrążonym w kryzysie roczna produkcja złota wartego (po dzisiejszych cenach) ponad 750 milionów dolarów i ok. 1500 nowych miejsc pracy, tylko w jednej z firm, to kusząca perspektywa.

Zobacz w Mysaver TV

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.