Złoto na spowolnienie. Będzie ratunkiem?

0

Marc Faber, wydawca raportu Gloom, Boom & Doom prognozuje, że złoto nawet w przypadku realizacji najgorszych rynkowych scenariuszy, utrzyma swoją wartość.

Radzi więc, by inwestorzy nie pozbywali się złota ze swoich portfeli inwestycyjnych. Puls Biznesu cytuje słowa Fabera, w których wyjaśnia, że nawet w przypadku załamania systemowego, cenny kruszec będzie miało „jakąś wartość”. Jednocześnie Faber prognozuje, że załamanie systemowe musi nastąpić.

Szwajcarski finansista uważa, że w przypadku silnego osłabienia gospodarczego, plastikowe karty kredytowe stracą wartość. Warto jednak zaznaczyć, że Faber podchodzi do tematu ze skrajnym wręcz pesymizmem, a jego słowa nie znajdują potwierdzenia wśród innych analiz.

Już w ubiegłym roku inwestor namawiał na zakup złota. W wywiadzie dla magazynu “Gloom Boom & Doom” przekonywał, że nadchodzi idealny moment na przetasowania w portfelach inwestycyjnych. Radził, by przenosić akcenty z akcji na złoto.

Faber zachęca również inwestorów do dywersyfikowania swojego portfela. Jego zdaniem inwestorzy powinni podzielić swoje zasoby na gotówkę, metale szlachetne, ale również na akcję i nieruchomości. Następnie dokładnie obserwować, które aktywa tracą i przenosić akcenty.

Zobacz w Mysaver TV

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.