Złoto na włoskiej granicy. Ponad 120 kilogramów

0

Na granicy Szwajcarii z Włochami policja finansowa zabezpieczyła niewielki samochód, a w nim około 120 kilogramów złota. Znalezisko warte jest około 4,5 miliona euro.

W samochodzie znajdowało się dwanaście sztabek złota – informuje Puls Biznesu powołując się na szwajcarski serwis thelocal.ch. Cenny kruszec umieszczony był pod podłogą auta. Pojazd prowadziła włoska rodzina, która – zdaniem policji – zachowywała się nerwowo. Gdy zapas złota został odkryty, prowadzący samochód 53-letni kierowca nie wyjaśnił, skąd wziął się metal pod podłogą.

Z obliczeń policji wynika, że znalezione złoto może być warte około 4,5 miliona euro. Sztabki zostały skonfiskowane, badane będzie ich pochodzenie oraz cel wywozu za granicę.

Jak podaje PB.pl za thelocal.ch, coraz częściej spotykane są przypadki, gdy ktoś próbuje nielegalnie przewieźć złoto przez alpejską granicę. Głównie ze względu na nasilenie się spraw o unikanie płacenia podatków.

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.