Złoto odkryte w Portugalii

0

Badania prowadzone portugalskim Alentejo potwierdziły obecność złota w tym regionie. Odwierty prowadzi kanadyjska firma Colt Resources. Inwestor przekonuje, że masowe wydobycie mogłoby się zacząć już 2014 r. Oznaczałoby to powrót do wydobywania złota w Portugalii po ponad 30 latach.

 

Bogate złoża złota mają się znajdować w okolicach miast Evora i Montemor-o-Novo. Odwierty wykazały, że w zasoby złota w tym rejonie mogą wynosić nawet 11 ton.

Wszystkie złoża znajdują się na obszarze ok 50 km2 na stosunkowo niewielkiej głębokości co oznacza nieco łatwiejszą eksploatację. Poza Kanadyjczykami wydobyciem złota w Portugalii jest także zainteresowany inwestor z Australii.

Ostatni raz prace związane z wydobyciem złota prowadzono w Portugalii na początku lat 90 ubiegłego stulecia. Dziś inwestorzy potwierdzają swoje przypuszczenia, że jest to kraj wciąż bogaty w zasoby żółtego kruszcu. Szacuje się, że w ciągu 10 lat eksport złota z Portugalii może osiągnąć wartość 280 mln euro.

Pobierz bezpłatny e-book
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.