Złoto odporne na bańkę

0

Informacje o bańce spekulacyjnej na rynku złota w ostatnim czasie pojawiają się równie często jak jeszcze niedawno entuzjastyczne prognozy cen złota. Niedawno pisaliśmy o tym jak najlepiej odczytywać prognozy. Dziś prezentujemy analizę, która zdaje się być kolejnym dowodem na to, że złoto to najbardziej stabilna forma zabezpieczania majątku.

Serwis goldcore.com opublikował ciekawą analizę dra Constantina Gurdgieva z GoldCore Investment Committee, który przyjrzał się wynikom sprzedaży złotych monet przez Mennicę Stanów Zjednoczonych. Powodem do głębszej analizy były coraz częstsze podsumowania rozmaitych analityków, którzy co rusz przekonują, że mamy do czynienia z bańką spekulacyjną na złocie.

Co więcej znaczny spadek sprzedaży złotych monet w październiku miał być dowodem na istnienie tejże bańki. Mieliśmy do czynienia z sytuacją, w której sprzedaż monet spadła o ponad 40 procent przy jednoczesnej korekcie cen złota.

fot. goldcore.com

Dr Gurdgiev przeanalizował wyniki sprzedaży US Mint od 1987 roku i porównał je z cenami złota. Z analizy wynika, że mimo spadku sprzedaży nie można mówić o dużym zaskoczeniu. Zdaniem analityka obecna sytuacja wpisuje się w długoterminowe tendencje. Sprzedaż nie spadła poniżej średniej wyliczonej z wieloletniego trendu. Wycofanie się wielu inwestorów, którzy zdecydowali się zrealizować zyski, wpłynęło krótkoterminowo na cenę złota, ale nie jest dowodem na istnienie bańki.

W analizie Gurdgieva możemy przeczytać, że niezależnie od pojawiających się okoliczności takich jak zwiększony udział kapitału spekulacyjnego, sprzedaż złotych monet nadal jest długoterminowym instrumentem zabezpieczenia bogactwa.

Zobacz w Mysaver TV

Cała analiza dostępna jest >tutaj<

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.