Złoto po Amber Gold wycenione. Warte ponad 9 mln zł

0

Rzeczoznawcy Narodowego Banku Polskiego wycenili zabezpieczone złoto po Amber Gold na 9,3 miliona złotych. Na wycenę czekają jeszcze zasoby srebra i platyny jak również lokaty.


Rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej poinformował o dokonanej wycenie, jak również o tym, że wciąż sprawdzana jest wartość lokat, jak również zasoby platyny i srebra. Złoto zostało zabezpieczone 16 sierpnia, a jego waga wynosiła 57 kilogramów. Dopiero po zabezpieczeniu zasobów biegli mogli ocenić, ile są warte.

Z kolei zapasy srebra i platyny oceni biegły numizmatyk, na dzień dzisiejszy nie jest znana wartość obu metali. Wiadomo, że prokuratura zabezpieczyła około kilograma tych metali. Przejęte przez Amber Gold lokaty wciąż są wyceniane przez prokuraturę, wstępnie ich wartość szacowana jest na minimum pół miliarda złotych.

Spółka jest winna około 400 milionów złotych poszkodowanym klientom Amber Gold.

Zobacz w Mysaver TV

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.