Złoto to inteligentny wybór

0

Dzisiejszy Puls Biznesu cytuje Marka Hulberta, guru inwestorów, który przekonuje, że wszystkie przewidywania dotyczące spadków złota należy odczytywać jako… zapowiedź wzrostów. Powód ma być prosty. Przewidywania do złudzenia przypominają te prognozy, które historycznie się nie sprawdzały.

 

Od szczytu w lutym cena złota spadła o 11 procent i obecnie sięga 1592 dolarów za uncję. Mark Hulbert przypomina, że inwestorzy obstawiali spadki cen już od czterech miesięcy. Jednak zauważa, że „konsensus rynkowy w ciągu ostatnich ponad 30 lat częściej był błędny niż zgodny z tym co później miało miejsce”.

Cytowany przez PB analityk wprost mówi, że gwarancji wzrostu cen królewskiego kruszcu nie ma. Jednak wciąż „pozostaje ono inteligentnym wyborem”.

Zobacz w Mysaver TV

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.