Złoto traci przez informacje napływające z Cypru

0

Cypryjskie rezerwy złota mogłyby zostać wyprzedane, by ratować gospodarkę kraju pogrążonego w kryzysie. Informacje te przyczyniły się do spadku cen złota, chociaż władze Cypru zaprzeczyły, że będą sprzedawać swoje zasoby.

Bank centralny Cypru poinformował, że nie sprzeda złota znajdującego się w krajowych skarbcach – podaje Puls Biznesu. Z wcześniejszych informacji wynikało bowiem, że ratując gospodarkę, Cypr mógłby wyprzedać około 10 ton z posiadanych rezerw, wartych około 400 milionów euro. Informacja ta przyczyniła się poniekąd do spadku ceny złota i mniej optymistycznych nastrojów na rynku.

Oficjalne dementi ma polepszyć sytuację. Gdyby bowiem Cypr zechciał wyprzedać złoto, byłaby to jedna z największych tego typu transakcji przeprowadzonych w Europie w ciągu ostatnich czterech lat. Obecnie w posiadaniu banku centralnego Cypru znajduje się 13,9 tony cennego kruszcu.

Obecnie za uncję złota należy zapłacić około 1550 dolarów, co jest jednym z najniższych wyników w ciągu ostatniego roku.

Zobacz w Mysaver TV

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.