Złoto zamiast dolarów. Pomysł na pensję polityka

0

Republikanin Jerry O’Neil chce, by jego pensja była wypłacana w złotych monetach, zamiast w dolarach. Poprosił o to urząd Montany, gdzie został ponownie wybrany.

Prośba polityka związana jest z jego obawami o przyszłość amerykańskiej waluty. Tym sposobem chce pokazać, że warto zwrócić uwagę na problem słabnącego dolara, podczas gdy złoto jest na stabilnej, korzystnej pozycji.

Jak pisze Piotr Wojda w analizie rynku złota, wygrana Baracka Obamy w głównej mierze przyczyniła się do silnego wzrostu notowań szlachetnych metali. Reelekcja Demokraty to zapowiedź kontynuacji luźnej polityki monetarnej, gdyż na stanowisku Rezerwy Federalnej pozostanie Ben Bernanke.

O’Neil postanowił swoją prośbą wyrazić również niepokój wobec stanowiska Fed dotyczącym Banku Rezerwy Federalnej i jego zasobów.

Goldsaver.pl

 

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.