Złoto zyskowne 12 rok z rzędu?

1

Agencja Bloomberg przeprowadziła ankietę wśród 12 traderów złota. Jej wyniki dla wielu inwestorów nie są zaskakujące i potwierdzają przypuszczenia, że królewski kruszec podtrzyma 12 letni rajd wzrostowy.

 

Na koniec roku większość ankietowanych spodziewa się ceny złota na poziomie 1800 dolarów za uncję co dałoby ok. 15 procentową skalę zysku. Żółty kruszec i srebro od kilku dni notują znaczne skoki cen co w pewnym stopniu potwierdza przewidywania ankietowanych.

Podstawy optymizmu firm działających na rynku złota od miesięcy są niezmienne. To przede wszystkim nieskuteczne działania rządów i banków centralnych w walce z kryzysem. Przykładem jest choćby polityka monetarna i stosowanie takich mechanizmów jak luzowanie ilościowe (QE) w celu ożywienia gospodarki. Tymczasem złoto doskonale chroni kapitał przed negatywnymi skutkami takiej polityki jakim jest choćby wysoka inflacja.

Prowadzenie takiej polityki monetarnej nie przeszkadza bankom w równoczesnym skupowaniu znacznych ilości złota. World Gold Council przewiduje, że w tym roku banki centralne kupią nawet 500 ton kruszcu.

Zobacz w Mysaver TV

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

1 komentarz

  1. Osobiście obstawiam lonklay szczyt w okolicach $2000-$2100 i potem ew. korektę do $1700-$1800.Akcje Miners pewnie ruszą w gf3rę dopiero, gdy złoto uklepie bazę do kolejnych wzrostf3w, co da po prostu nową podstawę do wyceny kruszcu, ktf3ry kopalnie mają obecnie pod ziemią.Oczywiście mogę się mylić :p

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.