Złoto zyskuje na wartości po słabych danych PKB z Stanów Zjednoczonych

0

Środowa decyzja Rezerwy Federalnej (FED) o pozostawieniu swojej polityki pieniężnej bez zmian oraz słaby odczyt dynamiki PKB za drugi kwartał spowodowały mocne osłabienie dolara amerykańskiego. Ze słabości dolara skorzystało złoto, które w zeszłym tygodniu zanotowało wzrost ceny o 1,96%.

50g

Reakcja na dane

Na poniższym wykresie widzimy jak po utworzeniu podwójnego dna blisko poziomu 1310 dolarów, złoto od ponad tygodnia znajduje się w trendzie wzrostowym. Czerwonymi strzałkami na wykresie zostały zaznaczone reakcje na środowy komunikat Rezerwy Federalnej (FED) i rozczarowujące dane PKB za drugi kwartał.

XAUUSDH1

Podwyżka stóp procentowych w USA dopiero w 2017 roku?

Rozczarowujące piątkowe dane PKB prawdopodobnie oddaliły szanse tegorocznej podwyżki stóp procentowych. Złoto jest wrażliwe na zmiany stóp procentowych w USA, a oddalenie terminu ich podwyżki, może wpływać pozytywnie na kurs tego kruszcu. 

Wydarzenia obecnego tygodnia

Warto zwrócić uwagę na ważne dane ekonomiczne, które poznamy w tym tygodniu. W czwartek Bank Anglii ogłosi decyzję w sprawie wysokości stopy procentowej oraz kierunku polityki pieniężnej. Drugim ważnym wydarzeniem będzie piątkowa publikacja danych z rynku pracy w USA. 

easymarkets_logo

Pobierz bezpłatny poradnik
Przekaż dalej

O autorze

easyMarkets to pionierski, internetowy broker założony w 2003 roku, który w początkowym okresie działał pod nazwą "easy-forex". Z nami masz możliwość dostępu do globalnych rynków za pośrednictwem prostej platformy transakcyjnej oraz zawierania transakcji na popularnych instrumentach finansowych, między innymi walutach, kontraktach CFD oraz opcjach bankowych. https://www.easymarkets.com

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.