Złoty bank w raju podatkowym

0

Amerykański inwestor i doradca finansowy Peter Shiff tworzy bank oparty na jedynym twardym pieniądzu czyli złocie. Ten dość niewiarygodny pomysł jest możliwy do realizacji w państwie o nazwie Saint Vincent i Grenadyny. Właśnie tam rośnie pierwszy od lat „złoty bank”.

 

Niektórym czytelnikom pomysł może na pierwszy rzut oka przypominać pewien polski parabank. Dlaczego? Otóż Shiff gwarantuje swoim klientom, że wszystkie otwierane w banku lokaty i rachunki będą gwarantowane w złocie. Od parabanków w polskim rozumieniu Petera Shiffa odróżnia jednak dobra reputacja i fakt, że od lat jest znany jako wielki zwolennik złota i parytetu tego kruszcu.

Bank powstał w Saint Vincent i Grenadyny z uwagi na amerykańskie przepisy, które walczą z działalnością typu offshore, czyli instytucjami finansowymi w rajach podatkowych. Te same przepisy uniemożliwiają korzystanie z usług złotego banku obywatelom USA. Zatem z usług instytucji Shiffa może skorzystać obywatel niemal każdego państwa, otworzyć rachunek lub lokatę w dowolnej walucie. Jak wspomnieliśmy jest tylko jedno wykluczenie. Nie możesz być obywatelem USA.

Przekaż dalej

O autorze

Misja serwisu rynekzlota24.pl to rzetelne informowanie o inwestycjach alternatywnych i rynku metali szlachetnych. Naszym czytelnikom serwujemy mix najnowszych informacji rynkowych, ciekawostek, poradników i analiz. Prace redakcyjne opieramy o najbardziej aktualne informacje. Z nami łatwiej rozpoczniesz przygodę w świecie złotych inwestycji.

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.